Bijušās nodaļas lapa

 

Par latu un valsts attīstību, pret eiro.


Cilvēkiem acīmredzami nav vienalga, kas notiek viņu maciņos. To rāda milzīgā aktivitāte par 4 VL (tiešām-ne TB ) deputātu neizlēmību eiro atbalstam. Argumentu un skaidru ieguvumu no eiro ieviešanas nav un tos nevar pateikt arī ne premjers, ne finansu ministrs, ne Latvijas Bankas vadība. Vismaz tādus, kuru nosaukšana skaidri pateiktu cilvēkiem- jums tas ir izdevīgi. Paši pieminētie valsts finansu vadītāji sabiedrības acīs ir ar ārkārtīgi zemu autoritāti, bez reāli parādāmiem sasniegumiem savā darbā. Nav iemesla uzticēties Dombrovska(publiski melos pieķertā,ko viņš nekad arī nav noliedzis),Vilka(Swedbank analītiķa,kura analīzes acīmredzot padarīja Swedbank par vienu no neveiksmīgākajām bankām) un Rimševica(kurš banku padarīja par primitīvu maiņas kantori) viedokļiem. Izskatās,ka personiskās intereses šajā eiro ieviešanā nosauktajiem ir. Es gan pieļauju domu, ka personisko interešu nav, bet ir reāla prāta mazspēja esošo valsts amatu pienākumu pildīšanā. Ja prāta pašiem nav, kādam jāklausa- SVF, ES vadībai u.t.t. Apmēram kā mazs bērns uzticas gudriem vecākiem. Tad gan jāatzīst,ka valsts galvenajos amatos sēž attīstības sākumā esošām zīdaiņu smadzenēm apveltītie. Tiesa, zīdaiņi ātri mācās,bet mūsu palīgskolu kandidāti ar augstākajām izglītībām nemācās, bet atvērtām mutēm skatās ES virzienā. Ja atceramies ,ka Jaunais Laiks pie varas kopš 2000.gada, tad viss valsts sabrukums ir viņu „ nopelns" .Uzticēties vēl vienai viņu gaišajai idejai?
Internetā minēte argumenti „ par eiro"un to atspēkojums.
1) Neieviešot eiro te braukās krievu tanki. Protams,muļķības,jo Vienotība darīja līdz šim visu, lai krievi, pērkot īpašumus Latvijā iegūtu uzturēšanās atļaujas. Kādēļ braukt ar tankiem pa saviem īpašumiem super draudzīgā premjera Dombrovska valstī ,kur viss atļauts?
2) Izskan apgalvojumi,ka eiro nevar devalvēt,bet latu var. Būtībā jau latu var devalvēt,bet eiro-tāpat. Ja paskatās, kas tiek neierobežoti drukāts, tad tas ir eiro. Tātad pēēc loģikas ES izlaižot arvien vairāk nevērtīgu papīrīšu, lata -eiro kursam vajadzētu nepārtraukti mainīties, paaugstinot lata vērtību. Tiesa, tad mūsu preces būs konkurēt nespējīgākas.Tas gan ir labojams , uzliekot ievedmuitu precēm,kuru cena veidojas ,saņemot Latvijā neesošu vai mazāku atbalstu(lauksaimniecības precēm-kompensējot dažādos atbalsta maksājumus dažādām valstīm u.tml)
3) Arguments par to, ka kredīti,noguldījumi, kohēzijas fondi un viss cits ir eiro naudā.Tiiesa, bet parasti valstī ar savu valūtu kredītus dod tikai valsts naudā. Mums-kā neparastā valstī. Ja piemin kohēzijas fondus, tad gribētu redzēt skaitļus-cik dod Latvija ES un cik ES Latvijā. Ir drošas ziņas,ka ES dod mums mazāk nekā mēs, Latvija, Eiropas Savienībai. Tātad mēs zaudējam konvertējot un saņemam savu pašu naudu atpakaļ izlietošanai pēc ES nosacījumiem un mērķiem. Savukārt cilvēkos tiek veidota apziņa, ka ES nauda ir sveša nauda,ko var iztēŗēt vieglprātīgāk.Kaut reāli tāz ir Latvijas nauda,kas saņemta atpakaļ. Ja valdība izveidojusi greizu finansu sistēmu, tas nav arguments šīs kroplības stutēšanai turpmāk,bet iemesls, lai to labotu.
4) Eiro neieviešana sagraus Latvijas ekonomiku. Tas mazliet pārsteidz. Ja uzskatam,ka lata paturēšana sagrauj ekonomiku,tad jādomā ,kāpēc? Acīmredzot, viss darīts, lai ieviestu eiro un tikai šādam scenārijam strādāts. Ja tā ir, tad trīs raksta sākumā minētie finansu varas dulburi jāatceļ un jātiesā. Tik vieglprātīgi vadīt valsts ekonomiku, nedomājot par dažādiem attīstības scenārijiem, nedrīkst.
5) Eiro pretinieki lej ūdeni uz Maskavas dzirnavām. Pirmkārt, Maskavā ir rublis, otrkārt, atcerēsimies, ka ES vadībā un atsevišķās valstīs amatos ir ļoti daudz kādreizējo komunistisko un sociālistisko partiju audzēkņu, kurus audzināja un loloja Brežņeva laika PSRS. Var teikt, ka drīzāk Dombrovskis un viņa kliķe iet Brežņeva laikā audzināto Eiropas komunistu un sociālistu pavadā, lej ūdeni uz drūmākā padomju laika komunistu dzirnavām.
Esiet loģiski. Tie, kas saka, ka SC ir pret eiro, tad šodien 2.12.; internetā publicētajā Urbanovičs un Ušakovs ir PAR eiro. Acīmredzot, esot opozīcijā eiro situācijā, kad viņu varēja ieviest ar SC un ZZS protestiem, varēja protestēt,bet tagad, kad balsu zvejošanas vietā SC var palikt bez eiro ieviešanas, lika viņiem mainīt viedokli. Atcerieties, ka SC vienmēr grūtākajos brīžos ir atbalstījis TP, jenotu, ZZS valdības. Nepiedaloties balsojumos u.t.t., bet turpināt muļķot cilvēkus. Tagad parādās realitāte nevis pasakas par Latvijas valsti gribošajiem saskaņiešiem. Tagad SC vairs nevarēs teikt- mēs bijām pret,bet mūsu bija par maz Izrādās-viņi grib jevro-tāpat kā jenoti.
Varbūt pietiks uzskaitīt eiro atbalstītāju muļķības? Cilvēkam ir svarīgi,ko viņš veikalā var nopirkt, cik naudas kabatā. Eiro ieviešana visās valstīs sadārdzināja patēriņa preces(man droši zināmās-Vācija, Igaunija-iedzīvotāju man teiktais). Vai jums uzreiz drošāk būs no tā,ka maiņas procesā viss kļūs dārgāks? Vai jūs domājat,ka, ieviešot eiro, gudrāki kļūs Dombrovskis, Vilks, Rimševics? Kā vienā franču filmā „Spēle četrrocīgi" teica Belmondo varonis- zaglis ne vienmēr ir zaglis, bet muļķis-tas ir uz mūžu.
Ja uzskatām,ka mūsu valsti līdz šim vadīja domas ģēniji ar nekļūdīgām idejām, tad variet sekot Vienotībai eiro purvā, ja ir cerība un vēlēšanās redzēt mūsu valsti plaukstošu, ārzemēs esošos radiniekus atbraukušus, tad jāatbalsta eiro pretinieki un jādara viss,lai no varas aizvāktu jau 12 gadus valdošos Vienotību (ar dažādiem nosaukumiem).
Labi atceros, ka stājoties ES, cilvēki cerēja , ka ES iedos prātu mūsu valdošajiem, ierobežos zagšanu. Izrādās-nekā, jo ES satikās mūsu korumpanti ar Eiropas korumpantiem. Tagad, esot pret eiro ieviešanu, ir iespēja šo iecerēto korupcijas mūžīgo valdīšanu nepieļaut. Vismaz mūsu zemē.
Pēdējais.

 

Par tiesisku valsti un Satversmes ievērošanu,18 panta kārtība Saeima un MK locekļi ir zvērējuši "... stiprināt...: Latvijas suverenitāti.:" Atteikšnās no lata par labu rublim, eirai vai tugrikam ir apzināts Latvijas valsts suverenitātes mazinājums, ne stiprinājums. Tātad šādu lēmumu var pieņemt tikai tauta referendumā

Komentāri (0)  |  2012-12-03 19:13  |  Skatīts: 1020x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ