Bijušās nodaļas lapa

 

Starpvalstu sadarbība, iztapība vai savu pilsoņu nodevība?


Rigā „Omega" vienība , nolaižoties no deviņstāvu mājas jumta iebruka dzīvoklī Zentenes ielā 20.Raksts par to: https://www.delfi.lv/news/national/criminal/riga-likumsargi-pec-asv-luguma-ar-trosem-nolaizas-no-devita-stava-un-ienem-dzivokli.d?id=42882424
Situācija un notikums sabiedrībai izraisa nepatiku, jo rodas bažas par to, vai mūsu valsts un tās drošības iestādes nav viegli atdevušas citvalstu drošības iestādēm savus pilsoņus,ko normālā valstī nedara. Ja vainīgi, soda savā teritorijā un sēdina savos cietumos. Pieminētā ASV nerada pārliecību par darbības adekvātumu un pamatotību, jo šobrīd pa daudzām valstīm klīst ASV nepatiesi apsūdzētie un brīvībā atlaistie terorismā. Viens- arī Latvijā. Tiesa, ir zināms, ka mūsējais „terorists „ savā zemē būtu tiesājams par netīšu slepkavību. Tātad, pēc ASV lūguma un Latvijas piekrišanas pa mūsu zemi klīst viens ASV nepatiesi apsūdzēts terorismā,bet viņa dzimtenē par slepkavību nenotiesāts noziedznieks. Viens ASV-Latvijas tiesiskās sadarbības fakts,kas liek uzmanīgi vērtēt Zentenes ielā 20 notikušo.
Ja pievēršamies konkrētajiem Zentenes 20.nama notikumiem, tad skaidrību būtu ieviesuši kaut šādi fakti: nosaukts-kādu valstu pilsoņi aizturēti un kādas valsts diplomāti iegāja konkrētajā privātīpašumā pēc dzīvokļa ieņemšanas. Tas ļautu vērtēt notiekošā pamatotību un varētu kliedēt bažas par varas iestāžu veikto savas valsts pilsoņu atdošanu citvalstu tiesībsargiem.
Ja taisnība, ka dzīvoklī viens no sagūstītajiem ir A.Skudra jeb internetā zināmais kā Izraēlietis, kurš neatkarības sākumā darbojās Latvijas militārajās struktūras(Zemessardzē) kā profesionāls karavīrs, bet vēlāk-ārzemēs-ārvalstu bruņotajos spēkos un , cik dzirdēts-pieņēmis citu valstu pilsonību, loģiski, ka pēc šādas operācijas viņa piederības zemes(ne vairs Latvijas) diplomāti sniedz konsulāro palīdzību savas valsts pilsonim.
Ja A.Skudra ir Francijas vai citas valsts pilsonis, bet dzīvoklī pēc operācijas iegāja ASV diplomāti, tad tas gan izskatās neglīti, dīvaini un nedara godu Latvijas drošības iestādēm. Tad tiešām šis notikums Latvijai ir kauna traips.
Protams, aizturētie esot divi, un katram var būt citi aizstāvji un pārstāvji šādā brīdī. Arī tas nav pateikts. Situācija un notikumu komentējošie liecina- ir bažas un nav pārliecības, ka mūsu valsts Latvija aizstāvēs savas valsts pilsoņus, neatdos citvalstu jurisdikcijai viegli un ātri pēc pirmā pieprasījuma. Jo šajā konkrētajā gadījumā iesaistītā ASV no tā sauktajām Latvijas sadarbības valstīm zināma kā lielākā cilvēktiesību pārkāpēja, nepamatotu apvainojumu izteicēja(pierāda mums zināmie CIP slepenie cietumi ārpus ASV, arī Lietuvā, un brīvībā Latvijā palaistais ārvalstu noziedznieks, kuru ASV gan gribēja sodīt par viņa neizdarīto noziegumu, bet izdarītā slepkavība viņa dzimtenē ASV neinteresēja).

Komentāri (0)  |  2012-12-06 17:40  |  Skatīts: 1229x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ