Bijušās nodaļas lapa

 

Neretas bibliotekā-bērnudārznieki.


!Saulainā un mazliet ar baltu sniegu apbirušā 4.decembra rītā Neretas bērnudārza vecākās grupiņas audzēkņi devās uz kultūras namā esošo biblioteku, lai iepazītos ar šo, daudziem no viņiem iepriekš neredzēto kultūras iestādi. Audzinātājas L.Ozarskas un auklītes Liepiņas pavadīti vispirms viņi tika iepazīstināti ar grāmatu tārpu. Lielu, daudzkājainu radījumu, kurš dzīvo starp grāmatām.
 Pēc tam ciemiņus no bērnu dārza priecēja īsa Neretā tapusi leļļu ludziņa par Vārnu, Kazu, un Lāci.( leles vadīja un spēlēja bibliotekas darbinieces B.Petrone, I.Isakoviča, R. Kviese).

...
Komentāri (0)  |  2012-12-05 08:37  |  Skatīts: 1022x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


11.novembris Neretā. VIDEO!


Šogad pasākumi Neretā 11.novembrī sākās ar piemiņas zīmes atklāšanu Lāčplēša ordeņa kavalierim Augustam Aperjotam Neretas Ķesteru kapos.
  
Piemiņas vietu iesvētīja priesteris U.Cēsnieks. Runāja Neretas pagasta pārvaldes vadītājs Juris Zālītis. Pie karoga- Neretas 513.vienības jaunsargi. Bet godasardzē- zemessargi A.Kuzņecova un Kl.Bajinskis no 55.ZS kājnieku bataljona  Īsi par A.Aperjota veikumu stāstīja Z.Ozoliņa,

...
Komentāri (0)  |  2012-11-12 14:34  |  Skatīts: 1595x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


„Jaunsardzei-20” pasākums Neretā.


Jaunsardzes jauniešu militāri patriotiskā kustība Neretas pusē aizsākās pirms 2000.gada, kad kā ZS(Zemessardzes) Aizkraukles 55.kājnieku bataljona ārštata instruktors darbojās zemessargs Anatolijs Siņicins. Nodarbības notika Neretas vidusskolas telpās. Apmācībā tika izmantotas arī Anatolija Siņicina sambo cīņas zinātāja prasmes. Visa darbība balstījās uz tajā laikā iespējamo bataljona atbalstu un tehniskajām iespējām, instruktora zināšanām, spēju atlicināt laiku šīm nodarbībām.
  Nākamais posms jaunsardzes darbā-ar 2000.gadu, kad nodarbības sākumā vadīja Ainārs Bajinskis un Jānis Trainis. Laika gaitā par instruktoru palika tikai pirmais.  Šajā laikā gan ar padomu, gan praktiski organizatoriski Jaunsardzei palīdzēja ilggadīgais tā laika 55.bataljona 3.rotas komandieris virsseržants Māris Cišeiko. Šajā posmā instruktori kopā ar jauniešiem izdzīvoja un pārdzīvoja dažādus posmus- darbību Zemessardzes jauniešu organizācijas sastāvā, tad kā skolas pulciņš ,kuram pat nebija tiesību iepriekš Jaunsardzē uzņemtos un apmācību turpinošos saukt oficiāli par jaunsargiem, bet ar 2008.gada rudeni, pateicoties Jaunsardzes entuziasta, Pļaviņu jaunsargu instruktora, virsleitnanta Imanta Kravaļa iniciatīvai, darbību nepārtraukušie pa visu pagājušo laiku jaunsargi tika atkal oficiāli uzņemti Jaunsardzē. Neretā atkal oficiāli ir jaunsargi! Tad- kā Pļaviņu 510. vienības divas grupas. Pēc gada jaunsargu grupa atkal izveidojas arī Mazzalvē, kur arī ir senas Jaunsardzes tradīcijas, kuras  viens no pirmajiem  bijušā Aizkraukles rajona pusē savulaik kopa virsseržants Valērijs Vectirāns( kā ZS 55.bataljona ārštata jaunsargu instruktors).2009.gada rudenī Neretas un Mazzalves jaunsargi top par daļu no 513.jaunsargu vienības, jo instruktors uzņemas vadīt jaunsargus arī Vecumniekos un Misā. Šķiet tikai augt spējīgo jaunsargu kustību 2010.gada sākumā apturēja ekonomiskā krīze, kas daudzviet lika izzust jaunsargu apmācību vietām, tomēr, neskatoties uz grūtībām, nemitīgām reformām, Neretas un Mazzalves jaunsargi darbojās.

...
Komentāri (0)  |  2012-11-10 20:17  |  Skatīts: 2206x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Skaisti soļot un labi izskatīties. Ierindas skate Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā.


Šī gada 26.oktobrī, sagaidot novembrī tuvojošos valsts svētkus, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolā notika pēc ilgiem gadiem ierindas skate. Jau septembra sākumā Neretas 513.jaunsargu vienības instruktora Klāva Bajinska vadībā izveidoja ierindas demonstrējumu programmu katrai klašu grupai.  Vecākiem skolēniem uzdevums bija grūtāks. Vajadzēja diviem no katras klases individuālās iemaņas parādīt. Tad nu no septembra līdz šai oktobra dienai

...
Komentāri (0)  |  2012-10-27 16:53  |  Skatīts: 1945x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


20.septembrī dzejas dienu pasākumā skanēja Rutas Lormanes dzeja.


 Šomēnes –dzejas dienu laiks. Arī Neretā. Dzejas vēstneši staigāja pa Neretas ielām, bet Neretas bibliotēkas izstāžu zālē 20.septembrī ,atklājot rokdarbnieces Helēnas Liepiņas  izšūto gleznu izstādi, pasākuma pirmajā daļā skanēja daudzu gadu garumā Neretā dzirdētas autores dzeja.  Rutas Lormane Gricgales „Kubuļu” māju

...
Komentāri (0)  |  2012-09-21 21:04  |  Skatīts: 1115x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Svētdien,19.augustā 11.:00 atklās piemiņas zīmi dzejniecei Zentai Liepai.


Svētdien,19.augustā 11:00 Neretā pie kādreizējās dzirnavu, tagad HES ēkas  tiks atklāta piemiņas plāksne dzejniecei Zentai Liepai.

...
Komentāri (0)  |  2012-08-16 17:34  |  Skatīts: 1244x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izstāde, kas uzrunā un liek lepoties ar neretiešiem!


Svētdien 12.augustā Neretas kultūras nama mazajā zālītē tika atklāta izstāde,kura bija redzama vēl pirmdien ilgi pēc paredzētajiem diviem pēcpusdienā. Cilvēki nāca, skatījās un priecājās par novadnieku, Neretas luterāņu draudzes locekļu mākslinieciskajām izpausmēm.

 Varēja redzēt A.Laganovskas zīmuļa/ogles jauktā tehnikā veidotus zīmējumus, akvareļus, gleznas un apgleznotus akmeņus! Protams, ne lielus, bet mazas miniatūras uz maziem akmeņiem! Tas bija skaisti!

...
Komentāri (0)  |  2012-08-14 01:39  |  Skatīts: 1331x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Grāmatas "Mēs- neretieši"atvēršanas pasākums.


 

Pa kreisi-- ziedus saņem L.Ķuzāne,pa kreisi ar ziediem- otra grāmatas sastādītāja L.Ozoliņa, Pa labi: tuvplānā - L.Ozoliņa ar saņemtajiem ziediem, tālāk- L.Ķuzāne.
9.augustā 18:00 Neretas  kultūras namā  notika pasākums, kurā neretieši tika iepazīstināti ar grāmatas „Mēs-neretieši” tapšanu. Biezs izdevums ar gandrīz 400lappušu apjomu. Vajadzētu būt daudz informācijas. Tiesa, jau atvēršanas pasākumā  grāmatas teksta sastādītājas  Lūcija Ķuzāne un Lidija Ozoliņa teica, ka  iespējamas kļūdas , bet nekas nav  pilnīgs un gan jau pēc laika tapšot cita grāmata. Tiesa, tā nu gadījies, ka . tagad rakstot par tikko notikušo pasākumu,  uzreiz jau pamanīju kļūdu, kad 298.lpp Jurim Narogam un Aināram Bajinskim piedēvēta autorība svešam dzejolim. Rindas, kuras viņi runāja novadnieka Jāņa Kubiļa jubilejā, sacerēja toreizējā skolotāja Ruta Lormane(dzimusi Kļaviņa). Cilvēks, kurš tajā laikā bieži vien rakstīja dzejas rindas publiskiem konkrētām personām domātiem apsveikumiem. Par šādām kļūdām nav jāuztraucas, nav jāpārdzīvo, bet gan, precīzi zinot visu, kā

...
Komentāri (1)  |  2012-08-10 13:41  |  Skatīts: 1908x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.