Bijušās nodaļas lapa

 

Lata maiņa pret eiro. Vai mums to vajag? Vai valsts budžetam tas palīdzēs?


Latvijā dzīvojušie ir piedzīvojuši daudzas naudas maiņas.  Pārsvarā visi atceras  (vairāk no citu atmiņām)  par pirmskara stipro un vērtīgo latu. Sudraba pieclatnieks…

  Atceras salīdzinoši nelielā vēstures posmā šādas naudas maiņas: 1940.g.-lats pret rubļiem,1941.g.-rublis un reihsmarka sadzīvoja draudzīgi vācu okupētajā Latvijā, ,PSRS- 1947.,1961.,1991.gadu naudas reformas, neatkarīgajā Latvijā-padomju rubļi pret repsīšiem,

...
Komentāri (1)  |  2012-03-20 02:23  |  Skatīts: 2049x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāda ir maksimālā summa, par kādu valdības vadītājs drīkst mēģināt mūs apzagt… nesodīts? Raksts papildināts.


Par pensijām un bankām jau runājām. Tagad par to, kāda ir maksimālā jeb lielākā summa par kādu valsts amatpersona mūs, valsts iedzīvotājus, drīkst apzagt nesodīts. Visiem patīk runāt par  zaglīgajiem politiķiem, vēl kaut ko sliktu-gandrīz visi tur augšā nav labi u.t.t.

Kad kādreiz pajautā konkrēti- īsti nav ko teikt, jo, iegrimuši savās personīgajās lietās, cilvēki politiķiem un viņu darbiem seko priekšvēlēšanu laikā, vēlēšanās un pēc tam-lamā.

...
Komentāri (0)  |  2012-03-14 16:18  |  Skatīts: 1650x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Latviešu literatūra un tās vajadzības.


Pēdējā laikā skaļāki kļuvuši publiski aktīvāko rakstnieku palīgā saucieni, aicinot glābt latviešu rakstniecību. Tas noticis gan Kultūras Dienā rakstā ‘Rakstniecībā esam atpakaļ XIX gadsimtā.”(14.02.2012), Gundegas Repšes rakstā „Pēc rakstnieku vizītes Saeimas komisijā” 18.02.2012 Delfos.Osvalda Zebra rakstā"Divi miljoni mītu".Kultūras Dienā 2.03.2012. Arī Māra Bērziņa viedoklī „SVID analīze”7.03.2012. Kultūras Dienā. Šobrīd aktīvi tiek komentēts Ingas Žoludes "Īsais kurss Nezināmajā" 9.03.2012, Kultūras Dienā. Interesanti, ka paši literāti ir pārsteigti par komentāru daudzumu (dramaturgs D. Grīnvalds ), kas

...
Komentāri (1)  |  2012-03-08 20:10  |  Skatīts: 1915x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par Saeimas deputāta Kārļa Krēsliņa vēstuli Aizsardzības ministrijai.


Nesen skandalozi presē izskanēja Saeimas deputāta Kārļa Krēsliņa ierosinājums Zemessardzi pārveidot par nevalstisko organizāciju (NVO) un iekļaut to Iekšlietu ministrijas sastāvā. Krēsliņš savā vēstulē Aizsardzības ministrijai vēlējās pievērst uzmanību vairākām būtiskām problēmām. Bet daudzi izteikumi šai vēstulē un vēlāk arī presei ir nepamatoti un nepareizi! Rakstā Kārlis Krēsliņš: Es ticu Zemessardzes nākotnei!

...
Komentāri (1)  |  2012-03-06 20:17  |  Skatīts: 1777x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pērkona balss


  Sveiki!
Es Jums nevarēju   neuzrakstīt un nepaust savu viedokli par visu notiekošo mūsu zemē!
Tikai, lūdzu. izlasiet visu līdz galam!
Šis viss haoss ,kas ir pieļauts, ir galīgā necieņas izrādīšana ne tikai no krievu puses ,bet arī no politiķu!

...
Komentāri (1)  |  2012-03-06 05:44  |  Skatīts: 1662x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju ir nepieņemamas.


Kārtējo reizi ir saasinājušās Eiropas Savienības attiecības ar Baltkrieviju. Šoreiz situācija ir tik nopietna, ka Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs A.Teikmanis aicina Latvijas uzņēmējus būt gataviem ekonomisko sankciju piemērošanai pret Baltkrieviju. Būt gataviem! Ko tas nozīmē komercdarbībai? Gluži vienkārši- investīciju pilnīgu vai daļēju zaudēšanu, noieta tirgus daļas zaudēšanu. Sliktākajā gadījumā bankrotu. Baltkrievija ir otrs lielākais Latvijas tirdzniecības partneris ārpus Eiropas Savienības. Latvijai preču apgrozījums ar Baltkrieviju 2011.gadā pārsniedzis divus miljardus eiro.

...
Komentāri (2)  |  2012-03-02 23:53  |  Skatīts: 2084x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tuvākā nākotne politikā –kas mūs gaida? Referendums? Jauna Saeima?


   Šķiet, pavisam nesen notika vēlēšanas. Kas gan var mainīties? Koalīcija ir tik stipra. Vienotībai un zatleriešiem laikam šķiet, ka balsojot  referendumā pret krievu kā otro valsts valodu, tauta tikpat vienoti atbalsta arī šīs partijas. Tā īsti tas nav. Protams, Vienotībai un ZRP jaunas vēlēšanas rosināt nav izdevīgi. Ir citi, kas to labprāt darītu. Tie paši nesenā referenduma rīkotāji draud ar vēl vienu referendumu Saeimas atsaukšanai.

...
Komentāri (0)  |  2012-03-02 00:43  |  Skatīts: 1857x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


16.marts-ko īsti mēs atzīmējam ,ko vēl vajadzētu pieminēt jeb atzīmēt .


Man vairāk pieņemams ,runājot par 16.martu, ir vārds-atzīmēt nevis svinēt. Jo svinam uzvaras, svinam svētkus, bet 16.marts nav tas datums, kad būtu noticis kaut kas ļoti priecīgs. Karš nekad nevar būt normālam  cilvēkam prieka un sajūsmas objekts. Kara laika norises var izraisīt cieņu, atzinību, līdzjūtību.

...
Komentāri (0)  |  2012-02-28 07:45  |  Skatīts: 1301x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pensiju fondu nauda un valsts komercbankas.


Īsti  jau nav par ko spriest, ja uzskata, ka premjers Dombrovskis  ir finansu ģēnijs, ka viņa lēmumi ir nemaināmi un nemaldīgi. Ja nu mēs mazliet pieļaujam varbūtību,ka tā tas nemaz nav? Ko tad? Pēc VSAA(Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra) datiem, mūsu visu nākotnes pensiju naudu apsaimnieko valstī esošās komercbankas( pēc tam, kad ar likumdošanas spēku šīs funkcijas pārņēma no Valsts kases),kuras apsaimnieko valsts fondēto

...
Komentāri (1)  |  2012-02-26 20:59  |  Skatīts: 1946x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vēlēšanu sistēmas maiņa-plusi un mīnusi.


 Šobrīd valstī cilvēki-vēlētāji jūtas ļoti ierobežoti savā iespējā ietekmēt valsts struktūras. Vēlēto amatu ietekmēšana iespējama tikai pašā balsošanas brīdī. Konkrētas piesaistes- mans vēlētājs-mans deputāts-reāli nav.

...
Komentāri (1)  |  2012-02-26 19:33  |  Skatīts: 2065x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] [4] [5] [6] 7 |